Kwiaty - zestaw do malowania - idealny zamiennik żywych kwiatów cz.3 • BrushMe
PRACUJEMY PONIEDZIAŁEK / PIĄTEK OD 10:00 DO 18:00

Kwiaty – zestaw do malowania – idealny zamiennik żywych kwiatów cz.3

Zestawy do malowania od BrushMe to świetna zabawa, która rozwija zdolności manualne, koncentrację a zarazem relaksuje i uspokaja. Natomiast zestawy do malowania z kategorii Kwiaty to dokładnie to samo i więcej. Ozdoba kwiatowa nawet w formie namalowanego dzieła powieszonego na ścianie ma wiele pozytywnych funkcji. Nie od dziś wiadomo, że kwiaty pozytywnie wpływają na człowieka. W całym domu dobrze jest mieć wiele roślin, choć w sypialni żywe kwiaty nie zawsze są dobrym wyborem. Dzieje się tak ponieważ w nocy, gdy nie ma słońca, rośliny oddychają z nami, czyli zabierają tlen, który wyprodukowały w dzień. Przez to zjawisko nie jesteśmy wtedy wystarczająco wypoczęci, a nasz organizm nie do końca się regeneruje. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie rośliny oraz kwiaty namalowane na płótnie, które nie dobierają tlenu, a nawet wizualnie działają pozytywnie. Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że samo patrzenie na rośliny pozytywnie wpływa na człowieka. Poprawia nastrój, koi nerwy oraz przynosi ulgę zmęczonym oczom. Takie działanie dodatkowo można spotęgować dobierając odpowiednie kolory kwiatów. W kulturze wschodniej często rośliny od wieków   stanowią główna część aranżacji wnętrza. W Azji w dużej mierze skupiają się na kształcie liści – okrągłe, miękkie wydzielają łagodną energię. Te duże szpiczaste, twarde mają za zadanie motywować do działania. 

Lawenda

Lawenda to bardzo dobrze większości znany kwiat, który wywodzi się z terenów krajów śródziemnomorskich. Ma wiele bardzo pozytywnych zastosowań ale jest również przepiękną ozdobą. Najczęściej kojarzona jest z kolorem intensywnie fioletowym lecz istnieją odmiany bardziej różowawe, błękitne oraz białe.

 

Lawenda od wieków wykorzystywana jest jako kwiat to aromaterapii. Jej zapach uspokaja, wpływa pozytywnie na sen oraz pomaga pozbyć się lęków. 

Dlatego znaczenie tej rośliny to spokój, cisza, wdzięk i czystość. Lawenda jest symbolem kobiecości, która podkreślana jest przez jej kolor, a kojarzy się on również z królewskością. Reprezentuje ona wdzięk i elegancję. Jest to również kwiat miłości, który mówi „oczekuję na miłość”. Dawniej wręczano bukiecik kobiecie, by zadeklarować jej miłość, natomiast panie wykorzystywały ją jako zachętę dla mężczyzn.

Dziś jest to piękny kwiat, który w cudowny sposób może udekorować mieszkanie. W formie obrazów idealnie sprawdzają się również cudowne widoki na pola lawendowe, które kojarzone są z piękną Prowansją.

 

 

 

Dalie

Dalie to kwiaty, które wykorzystywane są jako rośliny ślubne. Wybór ten jest uzasadniony, ponieważ większość decyduje się na róże lub piwonie, dalia jest symbolem indywidualizmu. Kolejnym powodem jest to, że kwiat ten jest oznaką oddania i trwałości. Poza ślubnym kobiercem oznacza odwagę, wdzięczność, życzliwość oraz zaangażowanie. Wiele zależy również od koloru na który się decydujemy. 

Dalie mają zdolność do przetrwania nawet w ciężkich warunkach dlatego są symbolem czerpania wewnętrznej siły. Patrząc na te kwiaty możemy brać z nich przykład i pokonywać przeciwności losu.

Kwiaty te to również oznaka pozytywnych zmian. Patrzenie na te kwiaty może pobudzić do działania. 

Jako symbol oryginalności przypomina o tym, by nie dopasowywać się do innych lecz tworzyć swoją własną ścieżkę.

Czerwona dalia to oznaka miłości, pasji, siły oraz mocy. Na takie kwiaty zasługują wszyscy którzy, są dla ważni i chcemy życzyć im wszystkiego co najlepsze. 

Dalia w odcieniu różu to dobroć i wdzięk. Spoglądając na taką roślinę przypominamy sobie co mamy w sercu. 

Fioletowa dalia to przypomnienie o godności oraz perfekcyjności, symbolizuje królewskość.

Dalia w kolorze niebieskim to oznaka nowego rozdziału w życiu. Jest to idealny kwiat jeśli chcemy docenić czyjeś starania w zmienianiu jego życia, bądź zmotywować samych siebie do takiego działania. 

 

Nagietek

Nagietek to niezwykła roślina wywodząca się z krajów śródziemnomorskich i Iranu. Wykazuje skłonności lecznice, dlatego robi się z niej na przykład maści. Wieki temu uważana była za roślinę magiczną. Wysuszone płatki rozsypane pod łóżkiem przynosiły spokojny sen. Zaś noszone w woreczku przy splocie słonecznym odpędzały lęki i zwidy. Rośliny pomagały również przewidywać pogodę. 

Kwiaty przypominające swoim wyglądem słońce nie zawsze mają tak ciepłe znaczenie. Jednak że rośliny te są symbolem piękna słońca. 

Nagietek symbolizuje bogactwo, a dokładniej aspiracje wskazujące na to. 

Jest to również symbol dobrych relacji międzyludzkich, oznacza szczęście oraz spełnienie w związku.  

Nagietek jest również symbolem rozpaczy po utraconej miłości lub odrzuceniem przez kogoś. 

Kolor pomarańczowy nagietka jest symbolem pozytywnej energii, szczęścia jak również silnych emocji. 

Warto jest zadbać o tak słoneczny kwiat, by codziennie przypominać sobie co jest w życiu ważne. 

 

Gerberki i pelargonie

Gerbery i pelargonie to dwa rodzaje roślin ciepłolubnych. Są idealne jako ozdoba. Tworząc bukiet z połączenia tych dwóch kwiatów można wiele przekazać.

Gerbery są symbolem harmonii, idealnie łączą tajemnicę i otwartość. Symbolizują one wyrafinowaną prostotę oraz piękno. 

Kwiaty te przynoszą szczęście oraz tworzą pozytywna energię. Wybierając obraz z gerberami od razu tworzy się słoneczna i ciepła atmosfera w domu. 

Gerbery są niezwykłe ze względu na to, że symbolizują przezwyciężenie smutku, przywracając radość życia.

Różowy odcień gerberek oznacza podziw oraz uwielbienie, jest przypomnieniem miłości, może stanowić o uczuciu ukochanych, lecz również bliskich sobie osób.

Pomarańczowe gerbery to symbol radości i słońca. tylko jedno spojrzenie na nie pozytywnie nastraja do życia.

Pelargonie również mają mocne, piękne znaczenia, podobnie jak poprzednie kwiaty. 

Roślina ta kojarzona jest z przyjaźnią i odpoczynkiem oraz beztroską, ponieważ często zdobią one balkony całe lato. Są one również symbolem pomysłowości.

Biały kolor pelargonii oznacza czystość oraz niewinność. 

Kwiaty te w odcieniu różowym to symbol miłości oraz przywiązania. Używane są do tworzenia mikstur miłosnych. Pelargonie mówią również o pragnieniu szczęścia dla drugiej osoby. 

Zatem połączenie tych dwóch kwiatów tworzy romantyczny klimat przypominający o szczęściu i słońcu w życiu. 

 

Hortensje

Hortensja wywodzi się z Azji, dokładniej z Chin, Japonii oraz Korei. Jest to wyjątkowy kwiat o wielu znaczeniach. 

Jednym z nich jest wdzięczność oraz uczciwość, kwiat ten idealnie sprawdza się jako podziękowanie za czyjąś pomoc, ale również wspaniale przypomina o dobrych uczynkach jakie powinniśmy czynić.

Hortensja symbolizuje również głębokie zrozumienie między ludźmi. Uczucie to niekoniecznie musi nawiązywać do miłości, może być to po prostu przypomnienie o braterstwie czy bratniej duszy. 

Roślina ta oznacza również obfitość i bogactwo. Nie tylko to materialne lecz również duchowe.
Biały kolor hortensji podkreśla tą obfitość, mówiąc przy tym o czystości i uczciwości. Wybierając ten właśnie kwiat wybieramy bogactwo uczuć i miłości dla naszego domu i rodziny. 

Obraz tej rośliny przypominać będzie o oszczędności, dobrej naturze oraz wspomni o tym jak ważne są relacje międzyludzkie. 

 

Stokrotki

Stokrotka to śliczny mały kwiatuszek, który od wieków rośnie dziko na łąkach, polanach, ogródkach i przy drogach. Mała niewinna roślina, która swoim pięknem zdobi świat nawet zimą. Dawniej była wykorzystywana w ziołolecznictwie. 

Według celtyckich wierzeń bóg obsypywał ziemię stokrotkami, by pocieszyć rodziców po stracie dziecka. Zaś według mitologii nordyckiej, jest to święty kwiat Frei – bogini miłości, płodności oraz piękna. Z tego też względu stokrotka jest symbolem macierzyństwa. 

Roślina ta oznacza nowy początek, jest idealnym kwiatem dla przyszłej lub świeżo upieczonej mamy.  

Stokrotka jest symbolem czystości i niewinności, co kojarzyć się może już na pierwszy rzut oka, ze względu na delikatność i skromność tej rośliny. 

Jest to również oznaka prawdziwej miłości – jest to idealny prezent od młodego mężczyzny dla młodej kobiety. 

Najczęściej spotykanym kolorem wśród stokrotek jest kolor biały, który symbolizuje duchowość i zrozumienie. 

 

Wielokwiatowe bukiety

Od lat wiadomo, że kolory oddziałują na psychikę człowieka. Nawet niewielki akcent danego odcienia może wpływać na zmysły. Dlatego w mieszkaniu warto zadbać o dodatki w ulubionych kolorach. Świetnym wyborem są bukiety kwiatów łączące wiele barw w zestawach do malowania od BrushMe. Możemy namalować dowolny obraz, który w konkretny sposób wpłynie na nasze odczucia – pobudzi do działania, uspokoi albo zrelaksuje. 

Kolor pomarańczowy

Kolor pomarańczowy jest wyjątkowo pozytywną barwą, kojarzącą się z ciepłem, zabawą, radością. Barwa ta świetnie wpływa na umysł pobudzając do działania oraz wspomaga kreatywność. Pomarańczowy pobudza nie tylko umysł ale również apetyt.

Kolor niebieski

Kolor niebieski to świeżość i spokój. Różne odcienie niebieskiego kojarzą się z niebem, morzem lub przestrzenią, co łagodzi stresy oraz pomaga w bezsenności. Błękitne kolory zwiększają kreatywność i dają uczucie schłodzenia. Barwa ta pomaga obniżyć ciśnienie, koi nerwy oraz wspomaga koncentrację.

Kolor czerwony

Kolor czerwony to kolor miłości – odcień, który zawsze wprowadzi trochę namiętności pobudzając przy tym cały pokój. Barwa ta ma najsilniejsze oddziaływanie na człowieka, stymuluje organizm. Kolor idealny dla osób, którym brak energii. Jako kolor miłości działa podobnie do samego uczucia – powoduje wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie oddechu i tętna.

Kolor żółty

Kolor żółty jest kolorem słońca, kojarzy się z ciepłem, pozytywną energią oraz radością. Delikatniejsze odcienie wpływają na nas odprężająco, a mocniejsze skłaniają do działania. Barwa ta pomaga w zapamiętywaniu i kojarzeniu. Żółty to idealny wybór dla osób uczących się.

Kolor różowy

Kolor różowy jest wyjątkowo romantyczny – szczególnie w odcieniach pudrowych. Kojarzy się z kobiecością, delikatnością i młodością. Nadaje poczucie bezpieczeństwa, pomaga w relaksie i spokoju. Mocniejsze odcienie ożywiają wnętrze.

Kolor biały

Kolor biały kojarzony jest z świeżością i czystością. Barwa pomaga odpoczywać i wspiera regenerację. Swoim naturalnym odcieniem nie absorbuje uwagi, dlatego uspokaja. Poprzez uczucie czystości odpoczynek jest dodatkowo wzmocniony, przez co szybko dochodzi się do siebie by tworzyć coś dalej.

Kolor fioletowy

Kolor fioletowy jest połączeniem pobudzającej czerwieni i uspokajającego błękitu, dlatego w zależności od tego czego jest więcej, fiolet będzie oddziaływał. Mocniejsze odcienie są ulubionymi barwami artystów, ponieważ wzmagają kreatywność i zachęcają do tworzenia. Łagodniejszy fiolet pomaga w walce z lękami i fobiami. 

Malując wielokolorowe kompozycje kwiatowe, a następnie wieszając je na ścianie nie tylko świetnie się bawimy i ozdabiamy wnętrze. Wpływamy również na swoje odczucia. Siedząc na fotelu, czy łóżku i patrząc na swoje dzieło możemy się zrelaksować, pobudzić do działania czy odpocząć i zrelaksować. 

 

Łąki

W ofercie BrushMe, wśród zestawów do malowania po numerach, znaleźć się mogą również wielokwiatowe i wielokolorowe łąki. Piękne miejsca z wyjątkowym klimatem które można uwiecznić farbą i pędzlem. Spokojne klimaty górskie, delikatne motywy zwierzęce, piękna architektura – wszystko cudownie skomponowane z kwiatowymi łąkami. Wszystkie z tych obrazów pozytywnie wpływają na człowieka, uspokajają i pobudzają marzenia. Cóż lepiej niż marzenia niweluje wszelkie ludzkie problemy?

 

 

 

 

 

 

Jeśli chcemy dodać do wnętrza czystości oraz spokoju i elegancji świetnie nada się do tego obraz z lawendą. W szczególności w formie pola, które na przykład tworzy kompozycję razem z  balonami. 

 

Gdy potrzebujemy motywacji, by pokonać niesprzyjający los idealnym wyborem będą dalie. Obraz przedstawiający te kwiaty przypominać będzie o pokonywaniu przeciwności losu.

 

Jeśli poszukujemy szczęścia i trochę słońca, które rozweseli nasze dni idealnie sprawdzą się do tego nagietki. Kwiat w kształcie słońca namalowany i powieszony na ścianie będzie przypomnieniem ważnych wartości. 

 

Kiedy potrzebne jest słońce oraz szczęście z nutką miłości, idealnie sprawdzi się w tym obraz przedstawiający gerbery i pelargonie, który wprowadzi pozytywną energię.

 

Gdy potrzebujemy przypomnienia o najważniejszych wartościach z nutką elegancji i szyku warto wybrać hortensje. Kwiaty te to podkreślenie wagi zrozumienia innych ludzi oraz nie zatraceniu się w bogactwie. 

 

Jeśli potrzebujemy delikatności i subtelności to idealnie sprawdzą się stokrotki. Malutkie kwiaty, które przypominają o istocie prawdziwej miłości. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij

BrushMe

Malowanie po numerach

Zamknij

Zaloguj

Zamknij

Koszyk (0)

Cart is empty Brak produktów w koszyku.

BrushMe

Malowanie po numerachCurrency