Malowanie po numerach to również męskie zajęcie • BrushMe
PRACUJEMY PONIEDZIAŁEK / PIĄTEK OD 10:00 DO 18:00

Malowanie po numerach to również męskie zajęcie

Od pewnego czasu wielu ludzi pojmuje malowanie jako bardziej kobiece lub dziecięce zajęcie. Lecz patrząc na wiele tysiącleci wstecz to mężczyźni wiedli prym w sztuce. Kobiety spełniają się w tej dziedzinie dopiero od niedawna. Dlatego zależy nam, by asortyment naszego sklepu był dostosowany do wszystkich, niezależnie od płci czy wieku.

Malować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej 

Do dziś w wielkich muzeach sztuki, w zdecydowanie większej ilości, wystawiane są obrazy wykonane przez mężczyzn. Co ciekawe znane na świat prace kobiet stanowią jedynie 5% wszystkich dzieł sztuki, z całej historii ludzkości. Zatem dlaczego malowanie i rysowanie tak często przydzielane jest płci pięknej? Jednym z powodów być może jest to, że kobiety tworzą makeupy zatem oswojone są z pędzlami oraz jako matki więcej rysują z dziećmi. Ale nie można zapomnieć, że malarzami ściennymi zdecydowanie częściej zostają mężczyźni. Temat taki jak ten jest wyjątkowo trudny i nie łatwe jest jego wyjaśnienie, ponieważ wciąż pojawiają się nowe argumenty stojące po obydwu stronach. 

Najważniejsze jest jednak to, że malowanie wpływa na wszystkich niezwykle pozytywnie. Nieważne w jakim wieku się jest, czy jest się mężczyzna czy kobietą, zawsze warto sięgnąć po pędzel. 

 

Dlaczego mężczyźni powinni malować?

Dorośli mężczyźni nie muszą być bezuczuciowymi skałami, by być prawdziwymi mężczyznami. Oni również mają prawo do zmartwień i stresów, które muszą odreagować. Jednym z takich sposobów na odreagowanie jest malowanie po numerach, które odpręża, uspokaja i choć na chwilę odcina od świata. Sztuka budzi wrażliwość, która drzemie w każdym z nas. U chłopców uczy ich jej od początku, u mężczyzn pobudza to co było wpajane przez lata dzieciństwa. 

Malowanie po numerach poprawia koordynację, skupienie oraz dokładność. Pozwala odetchnąć od zwariowanego świata i skupić się na jednej, relaksujące rzeczy. 

Dla każdego coś dobrego 

Wśród wielu obrazów, które znajdują się w naszej kolekcji wszyscy znajdą coś dla siebie. Spośród kategorii znaleźć jedną specjalnie dla panów, gdzie znajdują się różne dzieła, które zostały wybrane z myślą właśnie o nich. Warto jednak zajrzeć również od innych działów, gdyż tam również jest wiele obrazów, które są bardziej uniwersalne. Z pewnością one również przypadną do gustu mężczyznom.

 

Poczuj się jak prawdziwy malarz

Jednym z takich działów jest kategoria „Artyści i ich prace”. Możemy w niej znaleźć obrazy znanych malarzy. Malując je każdy może poczuć się jak da Vinci, van Gogh, Jan Vermeer, Klimt czy Dali. Wśród tych obrazów do wyboru jest między innymi „Mona Lisa”, „Dwanaście słoneczników w wazonie”, ” Dziewczyna z perłą”, ” Pocałunek” oraz wyjątkowo specyficzny autoportret Dalego.

Dla fanów śmiesznych przedstawień dzieł mamy również najsłynniejsze obrazy w nowoczesnej formie. Przykładami takich dzieł są: Mona Lisa z kotem, Mona Lisa z gumą do żucia, Van Gogh w XXI wieku czy Dziewczyna z perłą ze Starbucksem.

 

Wycieczki wyobraźnią 

W ofercie BrushMe znaleźć można wiele niesamowitych krajobrazów przedstawiających piękne miejsca na tym świecie. W kategorii „Krajobrazy” lub „Miasta i urbanistyka” jest wiele dzieł, które z pewnością przypadną do gustu niejednemu mężczyźnie. Wśród nich można znaleźć wiele ujęć najpiękniejszych stolic państw, cudownych zakątków natury oraz wiele innych. 

Stolice państw

Do wyboru jest między innymi stolica Anglii – Londyn. Niezwykłe miasto, w którym największe wrażenie robią czerwone budki telefoniczne oraz czerwone autobusy. Wszystko to okraszone mglistą, deszczową pogodą, która niezależnie od pory roku wisi nad Londynem.

 

 

 

 

Do malowania wybrać można również Paryż, który jest stolicą Francji. Charakterystyczna, ogromna, stalowa konstrukcja wieży Eiffla to dzieło, które co roku przyjeżdża oglądać setki turystów. Podobnie jest z Paryskim Luwrem. 

 

 

 

Wśród innych niezwykłych stolic można znaleźć Sztokholm, który jest wizytówką Szwecji. Kolorowe kamienice ustawione jedna obok drugiej i ich niesamowite odbicie w tafli morza Bałtyckiego. Niesamowite miejsce nazywane Wenecją Północy.

 


Wśród obrazów do malowania po numerach jest również panorama stolicy Holandii – Amsterdamu. Miasto rowerów położone nad licznymi kanałami i dwoma rzekami. Piękne miejsce z wieloma przylegającymi do siebie kamieniczkami, które tworzą niesamowity klimat.


Włochy

Jednym z niezwykłych miejsc, które większość chciałaby chociaż raz w życiu ujrzeć, jest Wenecja. Włoskie miasto w ogromnej części położone na wodzie. Jest to idealnie miejsce dla wszystkich fanów wody oraz zabaw karnawałowych. 

Będąc w temacie Włoch warto wspomnieć o niesamowitych krajobrazach przedstawiających winnice. Góry, na których znajdują się ogromne pola pełne winorośli, a u podnóża ich rozpościera się plaża i bezgraniczne morze. 

Daleki wschód


Dla fanów dalekowschodnich klimatów również znajdzie się kilka dobrych propozycji. Chińskie świątynie ukryte między górami ozdobione roślinnością o intensywnych kolorach to niesamowity widok oraz świetna zabawa przy malowaniu. 

 

 

 

 

Kraje niemieckojęzyczne

 

Jeśli mamy tutaj fanów austriackich klimatów i krajobrazów to również znajdzie się coś dla nich. Hellstatt to gmina targowa, która leży nad jeziorem Hellstättersee, w dolinie między alpejskimi górami. Widok tego miejsca ma niezwykły klimat, który z pewnością każdy by chętnie namalował. 

 

 

 


Wśród obrazów do malowania mamy również słynny zamek Neuschwanstein. Może on być doskonałym wyborem dla wszystkich fanów średniowiecznych budowli. Mimo, że nie został wybudowany w tym okresie, został on stworzony jako idealny średniowieczny zamek. 

Więcej natury

 

 

Oprócz niesamowitej architektury znaleźć możemy obrazy przedstawiające urokliwe wiejskie klimaty, które z pewnością wielu się spodobają.

 

 


Oprócz tego w ofercie BrushMe znajdują się liczne krajobrazy przedstawiające nienaruszoną naturę, której tak często brakuje w dzisiejszym świecie.

Koneserzy

Wśród mężczyzn znajdzie się wielu koneserów trunków. Pośród nich często wyróżnić można takich, którzy preferują chmielowe wyroby. Łagodniejsze i intensywniejsze smaki niskoprocentowych alkoholi.

 

 

 

 

Istnieje również wielka grupa osób, którzy po ciężkim dniu preferują łyk bardziej ognistego napoju z dodatkiem lodu gaszącego ogień.

 

 

 

Spora część sięga również po dodatki w postaci na przykład wyjątkowych cygar.

Zwierzęta przyjaciółmi każdego człowieka 

Zwierzęta są nieraz najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. Bywa również, że różne stworzenia przedstawiają naturę ludzką. Dlatego namalowanie takiego zwierzaka to idealne rozwiązanie dla walecznych lwów, przytulaśnych misiów, mądrych sów czy dla wolnych ptaków. W ofercie BrushMe znaleźć można najróżniejsze gatunki. W kategorii “zwierzęta” są między innymi najwierniejsze psy najróżniejszych ras i wspaniałe koty, które potrafią zauroczyć każdego.

Jest również cała masa dzikich stworzeń – drapieżników, ciężkich słoni, długowiecznych żółwi czy niezwykłych żyraf. Dla każdego znajdzie się stworzenie, które idealnie będzie wpasowywać się w jego naturę oraz preferencje.

 

 

Uniwersalny kierunek w sztuce

Wśród ogromnej ilości nurtów, które przewinęły się przez całą historię świata znaleźć można kilka wyjątkowo uniwersalnych kierunków. Jednym z nich jest pop – art, którego głównym założeniem jest przedstawienie normalnego świata w kolorowych barwach i wybicie codzienności do rangi sztuki. Dodatkowo obrazy stworzone w pop – arcie mają wyjątkowo przystępny poziom trudności, z którym każdy da sobie radę. Jest to idealny wybór dla mężczyzn, którzy chcą spróbować swoich sił, lecz nigdy wcześniej nie malowali. Wzory są wyjątkowo przyjazne, a czas tworzenia takiego obrazu przez osobę dorosłą to około kilku godzin. Zatem jeśli martwisz się, że może Ci to zająć za dużo czasu lub będzie z trudne, nie musisz obawiać się o to wybierając obrazy z kategorii “pop – art”. Wtym dziale do wyboru masz różnego gatunku zwierzęta – psy, koty drapieżniki i wiele innych. 

 

 

 

 

Istnieje również możliwość namalowania człowieka, a dokładniej blond kobiety, która może już stanowić delikatnie większe wyzwanie. 

 

 

 

Tak zwane “męskie pasje”

Od wielu lat uwielbienie w maszynach przydzielane jest mężczyznom. Ma to odzwierciedlenie w większej ilości fanów niż fanek motoryzacji. Wielu facetów traktuje naprawę silników jako sposób na relaks, lecz nie każdy ma sposobność lub zdolności do wykonywania tego. Zdecydowanie większa ilość panów po prostu lubuje się w autach, motocyklach czy statkach marząc o choć najmniejszej dawce adrenaliny oraz możliwości spojrzenia na ładną maszynę. To faktycznie daje duża satysfakcję… 

Pewne jest jednak to, że nie każdego stać na takie cacko, a niektórzy muszą zbierać pieniądze latami, by je zdobyć. Czasem nie ma się miejsca, w którym można bezpiecznie przechowywać swój wymarzony wóz. A czasem sam wygląd jest wystarczający i nie trzeba inwestować grubych pieniędzy w sprzęt. 

BrushMe oferuje liczne obrazy do malowania po numerach, na których znaleźć można niesamowite maszyny. 

W ofercie znajduje się wiele naziemnych transportowych perełek – samochodów oraz motocykli.

 

Spośród wszystkich sprzętów, BrushMe poleca również transport morski, który pokochają prawdziwe wilki morskie. 

Znaleźć można również maszyny unoszące się nad ziemią – samoloty oraz balony. 

 

Zestawy do malowania po numerach to świetna inwestycja w rozwój osobisty, który pozytywnie wpłynie na każdego mężczyznę. Jest to idealny sposób na odprężenie się oraz obudzenie wrażliwości. Malowanie po numerach to również sposób na zaimponowanie kobiecie, ponieważ cała płeć piękna kocha subtelnych mężczyzn z pasjami. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij

BrushMe

Malowanie po numerach

Zamknij

Zaloguj

Zamknij

Koszyk (0)

Cart is empty Brak produktów w koszyku.

BrushMe

Malowanie po numerach