Stolice i miasta oraz ich zabytki przedstawione na obrazach do malowania po numerach cz.2 • BrushMe
PRACUJEMY PONIEDZIAŁEK / PIĄTEK OD 10:00 DO 18:00

Stolice i miasta oraz ich zabytki przedstawione na obrazach do malowania po numerach cz.2

W czasie gdy świat został opanowany przez Covid-19, nie proste jest znaleźć sobie odpowiednie zajęcie w czasie kwarantanny. Wielu tęskni za podróżami gdziekolwiek dalej niżeli do sklepu za rogiem. 

Malowanie po numerach od BrushMe choć trochę może wynagrodzić brak możliwości oglądania pięknych krajobrazów na własne oczy. Za sprawą zestawów do malowania każdy znajdzie miejsce, które będzie mu odpowiadało. 

W ofercie znajdują się zarówno Europejskie stolice i ciekawe miejsca, jak również te z innych kontynentów. Oprócz zwiedzania Polski, Włoch czy Francji warto odwiedzić inne typowe miejsca takie jak Londyn czy Amsterdam, a następnie stopniowo oddalać się na wschód, zwiedzając kolejne kraje Azji. 

Dlatego BrushMe przychodzi z pomocą, by umilić czas siedzenia w domu, przy okazji ozdabiając go w obrazy przedstawiające niesamowite miejsca.

Londyn

Kiedy słyszymy Londyn widzimy od razu stolicę Anglii i Wielkiej Brytanii. Kojarzymy go z jednym z największych miast Europy oraz siedzibą rodziny królewskiej. Następnie wyobrażamy sobie Big Ben– charakterystyczny wielki zegar.

Londyn to prawdopodobnie miasto założone przez samych Rzymian podczas ich najazdów na Anglię. Jednym z dowodów na to jest kamień wyznaczający centrum dawnego Londinium ustawiony do dziś na ulicy Cannon Street. Stolicą Anglii i Wielkiej Brytanii Londyn stał się dopiero w XII – XIII wieku, kiedy przeniesiona została z Winchesteru. Początkowo miasto to nie rozwijało się dynamicznie i kojarzone było ze średniowieczem. Dopiero później zaczęło się rozrastać i prześcignęło lidera tamtych czasów czyli Paryż. Kilka lat temu Londyn liczył ponad 8 milionów osób, to znaczy że w tym mieście mieszkało 13% całej populacji Wielkiej Brytanii. Dziś miasto to jest tak wielkie i popularne, że co roku ściąga miliony turystów. Goście szukają ciekawych miejsc, którymi Londyn jest wypełniony. Jednym z nich jest oczywiście Big Ben.

Big Ben

Ogromna wieża zegarowa znana jest na cały świat. Początkowo nazwa tego zegara nawiązywała do wieży św. Stefana, znanej jako Clock Tower, która należała do Pałacu Westminsterskiego. Było się tak, ponieważ pałac, którego częścią do dziś jest się Big Ben został strawiony w znacznej części przez pożar. Z dawnego pałacu został jedynie Westminster Hall i kaplica św. Stefana. Wieża zegarowa wykonana została w stylu neogotyckim, a jej budowa trwała 24 lata, do 1858 roku. Dzisiejsza nazwa Big Ben nawiązuje zarówno do wieży, dzwonu jak i do samego zegara. W formie uhonorowania 60-lecia panowania Królowej Elżbiety II, w tamten dzień oficjalnie nazwano go Elizabeth Tower. 

Tą niesamowita robotę można oglądać nie tylko na żywo, ale również na co dzień w swoim domu. Wybierając zestaw do malowania po numerach warto zwrócić uwagę na obrazy przedstawiające Big Ben. Jest to doskonały wybór zarówno dla wielkich fanów angielskich klimatów, jak również idealna rozrywka dla każdego. Do wyboru jest kilka obrazów w różnych stylach, które prezentują ten charakterystyczny zegar. 

Londyn z perspektywy codzienności

 


W ofercie BrushMe jest również obraz przedstawiający Londyn od tej codziennej strony, którą widzą jego mieszkańcy. “Londyńskie Cafe” ukazuje codzienny spokój londyńczyków. Spotkanie dwóch osób często wiąże się z wypiciem słynnej angielskiej herbatki w kafejce na rogu ulicy. Dokładnie tak jest i tym razem.

 

 

Oprócz zestawów do malowania, można również znaleźć obraz z kategorii “Diamond Mosaic”, który przedstawia Pałac Westminsterski, a właściwie jego dwie wieże – “Deszczowy Londyński dzień”. Cały widok owładnięty jest deszczową Londyńską pogodą, która zagląda do tego miasta właściwie co dnia.

Nie ma mowy, by jakikolwiek obraz przedstawiający Londyn został pomylony z innym, ponieważ wszystkie mają czerwone akcenty lub charakterystyczne budowle, które są tak kojarzone z tym miejscem.

 

Amsterdam

Amsterdam jest stolicą Holandii – państwa tulipanów i wiatraków, miastem kanałów. Nazwa tego miejsca powstała od wyrażenia “tama (dame) na rzece Amstel” – pierwotnie Amsteldam. Potem nazwa zmieniła się na Amestelledamme, następnie na Amestelredammem, aż w końcu na nazwę najbliższą dzisiejszej Aemsterdam. To niezwykłe miasto położone jest nad rzekami Amstel i IJ oraz 160 kanałami. Trzy największe z nich mają kształt półksiężyców.  Całe centrum miasta stworzone zostało razem z kanałami w czasie złotego wieku Holandii – jej rozkwitu i rozwoju.

Rowery

W mieście tym króluje transport rowerowy. Cały Amsterdam dostosowany jest pod nie i stanowią one 70% całego ruchu ulicami, jest ich około 900 tysięcy. Takie właśnie rowery możemy namalować tworząc obraz “Zachód słońca w Amsterdamie” z oferty BrushMe. Dwa jednoślady o białym i różowym kolorze stoją na moście umieszczonym nad jednym z kanałów. Na barierkach, w doniczkach rosną kwiaty w barwach takich samych jak rowery. Na obydwu bokach wody dryfują większe i mniejsze łódeczki, czekające na kolejny dzień pełen klientów. Po prawej i lewej stronie obrazu rozmieszczone są liczne, gęsto wybudowane kamieniczki, które oddzielone są od wody jedynie wąskimi chodnikami oraz aleją drzew. Na wprost oślepia nas słabnące słońce, które niebawem schowa się za budynkami.

Kamieniczki i kwiaty

 

Kolejną charakterystyczną cechą Amsterdamu są kamieniczki, które wybudowane zostały bardzo blisko siebie. Mimo, że łączą się one ze sobą zachowane są jednak w różnych stylach architektonicznych. Wszystkie kamieniczki są podobnej wysokości, szerokości, zachowane w odcieniach szarości i brązu, lecz jednak każda jest inna. Na parterze każdej z nich znajduje się choć jeden lokal. Bary, kawiarenki, sklepy z pamiątkami oraz oczywiście kwiaciarnie pełne tych “Holenderskich” kwiatów. Widok, który przedstawiony jest na obrazie to perspektywa kwiaciarki. Widzi ona całe to miasto w innych, bardziej kwiecistych barwach. 

W ofercie BrushMe można znaleźć dwa te same wzory lecz z dwóch kompletnie różnych kategorii, jedna to “malowanie po numerach”, a druga to “Diamond Mosaic Painting”. 

 

Moskwa 

Stolicą Rosji jest Moskwa – jedno z największych miast Europy. Jest głównym miastem tego państwa oraz najważniejszym ośrodkiem politycznym i społecznym. Moskwa jest bardzo starym miastem, ponieważ pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z IV-III wieku przed naszą erą. Dzięki potędze tak wielkiego państwa jakim jest Rosja, Moskwa mogła w pokoju się rozwijać. Nawet  podczas II wojny światowej jako jedyna stolica Europy odparła atak wojsk niemieckich, uzyskując tytuł “miasta – bohatera”. Jedynie podczas najazdów Wielkiej Armii spłonęła duża część historycznych budowli, w szczególności drewnianych. Lecz mimo to do dziś przetrwało wiele pięknych budynków. W ostatnich latach w Moskwie pojawił się nurt renesansu architektonicznego, dzięki któremu powstały liczne nowoczesne wieżowce. Jednak że miasto to dba również i rozwija dawne budynki.

Blok mieszkalny Kotielniczieskaja  

Jeden z takich budynków zobaczyć można na obrazie “Marzenia w bieli i różu” z kategorii “Miasta i urbanistyka” wśród kolekcji obrazów do malowania od BrushMe. Jest to słynny na cały świat Blok mieszkalny Kotielniczieskaja. Budynek ten znany jest jako jedna z Siedmiu Sióstr Stalina, ponieważ tak jak pozostałe wybudowana została w stylu socrealistycznym. Jest to ogromny gmach o brawie śnieżnobiałym odcieniu. Dziewczyna siedząca pod kwitnącym drzewem, trzymająca parasol spogląda w stronę budynku. Podziwia ona jego potęgę, a może tylko przygląda się swojemu domowi z daleka. Może dziewczyna jest mieszkanką jednego z 700 mieszkań znajdujących się w gmachu. Jeśli tak jest, to ma ogromne szczęście, ponieważ w tym niezwykłym budynku znajduje się nawet kino, które z początku miało być tylko dla rosyjskiej elity, lecz dziś jest dostępne dla każdego.

 

Putrajaya 

Putrajaya to miasto w Malezji. Mimo, że nie jest to oficjalna stolica to posiada ważną funkcję w kraju. Jest tak ponieważ Putrajaya to jedno z trzech, obok Kuala Lumpur i Labuan, terytoriów federalnych Malezji. Pozornie stany te stawiane są na tym samym stopniu co pozostałe, lecz te w przeciwieństwie do innych są administrowane przez Ministerstwo ds. Terytoriów Federalnych. Reszta zaś ma własnych premierów oraz zgromadzenia lokalne. Putrajaya to wyjątkowo młode miasto. Do połowy lat 90. należało ono do stanu Selangor. W tamtym czasie rząd federalny rozpoczął negocjacje z tym stanem na temat utworzenia nowego terytorium federalnego. I tak na 46km² powstała Putrajaya. Miasto to ze względu na jego młody wiek stale, intensywnie się rozwija.

Meczet Putra

Do jednej z najważniejszych atrakcji tego miasta należy Meczet Putra – jeden z największych w Malezji, a najważniejszy w Putrajaya. Miejsce to jest niezwykłe ponieważ wykonane jest z różowego granitu. Meczet składa się z trzech głównych obszarów funkcjonalnych – sali modlitewnej , dziedzińca oraz obiektów edukacyjnych i wielofunkcyjnych. Na obrazie, który można znaleźć w ofercie BrushMe mimo że nie widać charakterystycznego różowego odcienia budynku to nie traci on swoich walorów. Utrzymany w tonacji monochromatycznej wygląda majestatycznie i tajemniczo. Po prawej stronie obrazu uwagę przyciąga wieża – minaret. Jest on najwyższym w całej Azji południowo-wschodniej, ma wysokość 116 m. Przed całym tym obiektem znajduje się dziedziniec z ogrodami, w którym rosną palmy oświetlone przez złote światło wydobywające się spod arkad. Blask tego oświetlenia odbija się w wodzie Putrajaya Lake. Tworzy to niesamowity klimat oraz ociepla cały obraz, rozjaśniając scenerię.  Dzieło to, to świetny wybór dla wszystkich miłośników południowo wschodnich klimatów Azji. 

 

Arakurayama Sengen Park

Arakurayama Sengen to park w prefekturze Yamanashi. Jest to jedno z najsłynniejszych miejsc widokowych na górę Fudżi. Miejsce to pięknie wygląda niezależnie od pory roku. Jednakże najlepszą porą do odwiedzenia tego parku jest połowa kwietnia. Wtedy to drzewa wiśni rozkwitają różowymi urokliwymi kwiatuszkami. 

W ofercie BrushMe znaleźć można obraz, który wynagrodzi kwietniową nieobecność w tym miejscu. Jest to zestaw do malowania po numerach o nazwie “Sakura w Japonii”. Przedstawia on jak sama nazwa mówi sakurę, czyli kwitnące drzewo wiśni. Jest to najprawdopodobniej najpopularniejszy symbol Japonii, wszechobecny w całej kulturze tego kraju. Obraz uchwycony był z wyższych perspektyw parku, czyli prawdopodobnie z poziomu Świątyni Arakura Fuji Sengen. Widok rozpościerał się w pierwszej kolejności na Pagodę Chureito, która jest pięciokondygnacyjną budowlą tego typu. Jest to, od kilkudziesięciu lat, znak pokoju. W tle zaś, na ostatnim planie ujrzeć można znaną na cały świat górę Fudżi – najwyższy szczyt Japonii oraz czynny wulkan. Jest on od góry częściowo zasłonięty kwiatami wiśni, a od dołu, podobnie jak pagoda, spowity nisko osadzonymi chmurami. Widok taki jak ten utrzymany w różowej kolorystyce wprawia w przyjemny nastrój.

Obraz ten może mieć głębsze znaczenie za sprawą kwitnących drzew wiśni, które w Japońskiej kulturze kojarzone są z ulotnością życia. Istnienie jest piękne lecz krótkotrwałe, dokładnie tak samo jak sakura. Dlatego wybierając to dzieło można kierować się nie tylko walorami wizualnymi, lecz również symboliką.

 

Kioto

Kioto to miasto w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu oraz stolica prefektury Kioto. Do XIX wieku było stolicą Japonii oraz siedzibą cesarza. Jest to niezwykłe miasto pod wieloma względami – najbardziej turystyczne miejsce w Japonii. Mimo rozwoju całego kraju w Kioto można spotkać najprawdziwszą gejszę. Wierzący co roku przyjeżdżają do tego miasta by uzyskać cudowną moc, która drzemie w tym mieście. Mimo, że już od dłuższego czasu Kioto nie jest stolicą to i tak wciąż lata jej świetności nie przeminęły.

W ofercie BrushMe znaleźć można obraz przedstawiający to miasto, nazywa się on “Romans w Kioto”. Jest to widok na parę siedzącą na środku brukowanej ulicy. Opierają oni wzajemnie swoje głowy o siebie. Aleja przebiega wzdłuż niskich domostw w dużej części stworzonych z drewna. Cała sceneria okraszona jest zachodem słońca. Lawendowe fiolety oraz brzoskwiniowe róże chmur oddają swój kolor budynkom. Wzdłuż ulicy rozstawione są latanie, które już rozświetlają nadchodzący mrok. Jedna z nich świeci wprost na parę kochanków, którzy przyglądają się charakterystycznemu budynkowi tego kraju – pagodzie Yasaka-no-to, która jest pięciopiętrową budowlą. Stanowi ona XV-wieczny dodatek do VI-wiecznego kompleksu świątyni Hōkan-ji. Jest to romantyczny i piękny widok prosto z dzielnicy Higashiyama-ku w Kioto. Dla wielu jest to świetny obraz ponieważ są fanami Japonii, mangi czy anime. Dla innych jest to po prostu piękny inspirujący widok, który każdego dnia będzie pozytywnie nastrajał do świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij

BrushMe

Malowanie po numerach

Zamknij

Zaloguj

Zamknij

Koszyk (0)

Cart is empty Brak produktów w koszyku.

BrushMe

Malowanie po numerachCurrency