Malowanie po numerach jako zajęcie dla par i nie tylko cz. 2 • BrushMe
PRACUJEMY PONIEDZIAŁEK / PIĄTEK OD 10:00 DO 18:00

Malowanie po numerach jako zajęcie dla par i nie tylko cz. 2

Sceny rodem z romantycznych filmów i malarskich aktów

Wiele osób uwielbiają romantyczne filmy kocha również sztukę malowaną lub rysowaną przedstawiającą akty. Dzieła, które zostaną za chwilę zaprezentowane kojarzą się z najpiękniejszymi scenami z filmów, lub dzięki swojej artystycznej formie – z niespotykanymi dotąd obrazami. 

Taniec namiętności

Taniec to jedna z najlepszych form okazywania miłości oraz namiętności. Szczególnie jeśli jest to taniec taki jak tango czy rumba. Obrazy przedstawiające dwoje ludzi, którzy oddają się miłosnym uniesieniom w ten sposób to niesamowite dzieła, które wielu chciałoby mieć u siebie w sypialni. Przykładem takiego zestawu do malowania po numerach jest obraz “Taniec namiętności”, który ukazuje dwoje ludzi, zajętych tylko sobą i ich ruchami.

Mężczyzna po prawej stronie ma na sobie szary garnitur, a jego włosy są idealnie uczesane, ułożone na żel. Ma on wyciągniętą lewą nogę do przodu wykonując jeden z ruchów. Kobieta  ubrana jest w czarną sukienkę do kolan, na nogach ma rajstopy oraz szpilki na stopach. Jej włosy również są idealnie ułożone, uczesane w kucyk. Swoimi ruchami dopasowuje się do mężczyzny. Razem tworzą idealne połączenie, które zachwyca. Tajemniczy klimat obrazu wynika z ciemnego tła i niedopowiedzeń płynących z pozy zakochanych. Namiętność płynie z tego dzieła i zachwyca z każdym kolejnym spojrzeniem. 

Dzieło takie jak to jest idealnym obrazem, który powinien znajdować się w sypialni, gdzie nadawałby namiętności wspólnym chwilom. 

 

Pocałunek na moście

Wielokrotnie w filmach można było oglądać sceny pocałunku na moście. Deszczowa pogoda jest dodatkowym atutem tej scenerii, a obraz “Pocałunek na moście” to idealne ukazanie takiej sceny. Zakochana para stoi na moście. Zajęci sobą zastygli w pocałunku. Kobieta ubrana jest w białą sukienkę do kolan, a do tego na stopach ma klasyczne, czerwone szpilki. Mężczyzna ubrany jest w intensywnie czarny garnitur. Trzyma on czerwony parasol, który przykuwa całą uwagę. Ta piękna scena odbywa się na niezwykłym moście oświetlonym klasycznymi latarniami oraz małymi lampami przyczepionymi do lin podtrzymujących. Światło to jest bardzo jasne, białe, przez co dobrze rozświetla parę. Wszystko poza kochankami jest szaro niebieskie – jednolite. Jedynie ta dwójka oraz ich parasol rzucają się bezpośrednio w oczy widza. Czerwień parasolki może symbolizować ich gorącą miłość, która nie gaśnie mimo szarości świata. 

Ten obraz jest idealnym dziełem do pokoju romantyczki, która uwielbia filmy w tej tematyce oraz sceny w tym klimacie. 

 

Motocyklowy romans

“Motocyklowy romans” to niecodzienne dzieło, które przedstawia zakochaną parę siedząca na motocyklu. Scena taka jak ta na obrazie również jest częstym elementem filmów romantycznych. Kobieta ubrana jest w letni strój – biały t-shirt oraz dżinsowe szorty, ma rozpuszczone brązowe włosy, które pojawiają na delikatnym morskim wietrze. Mężczyzna ma na sobie ciemny t-shirt, z kieszonki w nim wystają ciemne okulary pilotki, na nogach ma ciemne długie dżinsy z dziurami na kolanach. Do krótkich włosów ma dopasowaną idealnie przyciętą, krótką brodę. Siedzą oni na motorze, złączeni w romantycznym pocałunku. Maszyną wciąż pozostaje włączona, czeka na jazdę, która nie wiadomo kiedy się znów zacznie. Cała ta scena dzieje się na plaży, która o zachodzie słońca staje się magiczna. Piasek przybiera niespotykane fioletowo różowe barwy. Dzięki błękitom, fioletom i różom na niebie, cały świat nabiera innych barw. 

Romantyczna atmosfera ukazana na obrazie udzielić się może każdemu, dlatego jest to świetny wybór dla osób poszukujących drugiej połówki. Jeśli dzieło to zawiśnie w sypialni wielbicieli dwukołowych maszyn to z pewnością zbliży ich jeszcze bardziej do siebie. 

 

Romans

Wyjątkowo romantycznym obrazem, który ukazuje namiętność w czystej formie, jest dzieło „Romans”.  Ten zestaw do malowania po numerach ukazuje parę w monochromatycznych barwach, przez co dodaje wyjątkowego efektu. Kobieta stoi tyłem, ale bliżej nas. Widzimy jej nagie plecy, które odsłonięte są przez związane włosy. W górnej partii nagiego ciała znajduje się jedynie pasek od biustonosza. Na przedramiona zarzuconą ma czarną koszulę, która zasłania jej biodra. W lewej dłoni ma lampkę, która do polowy jest wypełniona winem. Kobieta prawą ręką przytula do siebie mężczyznę.

Jest on w większości zasłonięty przez panią na pierwszym planie. Całuje ją namiętnie w prawe ramię, a lewą dłonią przytrzymuje jej biodro. Całą tą piękną scena odbywa się na tle szklanej ściany – wielkich okien oraz drzwi, przez które wpada jasne przyjemne światło. Być może jest to poranek, ponieważ na stole, który znajduje się przed nimi, znajdują się produkty gotowe do przygotowania wspólnego posiłku. Para zajęta jest sobą i zdaje się nie zwracać uwagi na resztę świata. 

„Romans” to piękny obraz, który świetnie wyglądał będzie nad łóżkiem zakochanych osób. Może być to genialna dekoracja również dla romantyków, którzy kochają półakty. 

 

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego. Któż nie marzy o motylach w brzuchu podczas tego romantycznego aktu. Dzieło ukazane poniżej ma tytuł idealnie odnoszący się do takiego wydarzenia, obraz nosi nazwę „Pierwszy pocałunek”. Niecodzienna forma przedstawienia na obrazie pasuje do młodej pary, ponieważ wyjątkowo szkicowy styl, jakby stworzony rysikiem nadaje świeżości. Dzięki takiemu zabiegowi dzieło jest wyjątkowo lekkie i przyjemne w malowaniu, a potem w oglądaniu.

Młoda dziewczyna po lewej stronie opiera swoje przedramiona o ramiona swojego ukochanego po prawej kładąc dłonie na jego głowie. On zaś trzyma swoją drugą połówkę za boczne części klatki piersiowej. Są bardzo blisko siebie, wręcz stykają się ciałami. Szare odcienie farby tworzą tło dla kolorów, które wypływają jakby z ich wnętrza. Pomiędzy nimi pojawiają się barwy różowe i fioletowe, następnie przemieniają się w turkusową zieleń na ich dłoniach oraz głowach. W okolicy brzucha pojawiają się motyle mniejsze oraz większe, które tworzą się z plam kolorystycznych znajdujących się między nimi. „Pierwszy pocałunek” to dzieło, które zachwyca swoją prostotą i delikatnością, która tworzy przyjemny młodociany klimat. 

Dzieło to jest idealnym obrazem dla młodych osób szukających miłości. Ten zestaw do malowania świetnie wyglądać będzie zarówno w pokojach wielokolorowych jak i stonowanych.

Duchowa więź

Jest spora ilość ludzi na tym świecie, którzy uwielbiają niecodzienne obrazy. Kochają oni dzieła, które są niepowtarzalne, dlatego „Duchowa więź” będzie dla nich świetnym rozwiązaniem. Ten niesamowity obraz ukazuje parę młodych ludzi, którzy zastygli w romantycznym przytuleniu. Dziewczyna jest sporo niższa od chłopaka. Jej średniej długości, brązowe, proste włosy opadają na niebieską bluzę. Przytula się ona do klatki piersiowej chłopaka, który zdaje się być bytem, a nie człowiekiem. Jego ciało nie przypomina koloru skory, natomiast pokrywa je przestrzeń – wzór wszechświata. Granatowo błękitne barwy połączone z białymi mniejszymi i większymi gwiazdami tworzy niesamowity klimat. Tworzy to niezwykły klimat i nasuwa wiele pytań na myśl. Tło stanowią plany kolorystyczne, które w górnej części są ciemniejsze – niebieskie, a w dolnej jasne – białe. Dzieło takie jak to jest mocno niecodzienne, przez co nie każdemu może przypasować. Lecz na szczęście są ludzie, którzy kochają niecodzienność i dla nich powstało to dzieło.

 

Miłość jak z obrazu

Zakochanie to niezwykłe uczucie, które często jest inspiracją dla dzieł artystów. Potrafi ono zdziałać niesamowite cuda, dlatego jest idealnym tematem obrazów. Jest wiele dzieł na tym świecie, które przedstawiają kochanków w mniej lub bardziej intymnych sytuacjach. 

Pocałunek Gustav Klimt

Gustav Klimt to malarz secesji, który w dużej mierze malował przedstawienia ludzi w otoczeniu złota. Jego dzieło “Pocałunek” należy właśnie do tej serii. Obraz ten przedstawia dwoje zakochanych w sobie ludzi, którzy uchwyceni zostali w pocałunku w dość nienaturalnej pozycji.

Mężczyzna, który znajduje się po lewej stronie obrazu ukazany jest w taki sposób, że dostrzec można jedynie jasny odcień skóry na barkach i tulących twarz kobiety dłoniach oraz ciemne, krótkie włosy. Twarz ma skierowaną w stronę swojej ukochanej, całuje ją ukradkiem.

Kobieta znajduje się po prawej stronie dzieła. Klęczy i w przeciwieństwie do mężczyzny ujrzeć możemy większą część odsłoniętego ciała – nogi od kolan, barki i w większości ręce oraz twarz. Jej wyraz twarzy pokazuje jej rozmarzenie, ma zamknięte oczy oraz odchyloną głowę. Jej włosy są koloru brązowo rudego, a pokrywają je drobne zielone listki, podobnie jak u mężczyzny. Koc o złotym odcieniu okrywa ich ciała. Wzory geometryczne oraz florystyczne pokrywają jego powierzchnię. Znajdują się oni w dość niecodziennym miejscu, ponieważ na łące, na zboczu góry. Tło, które znajduje się za nimi, również swoim odcieniem nawiązuje do złota, przez co obraz ten jest wyjątkowo bogaty.

Dzieło takie jak to jest świetnym obrazem dla wielbicieli sztuki. Wszystkie pary, których połączyła wspólna pasja do obrazów, powinny stworzyć a następnie powiesić ten zestaw od BrushMe. Dla samotnych romantyków, również jest to świetny wybór, ponieważ urozmaici wnętrze ich pokoju, w niecodzienny sposób. 

Miłość abstrakcyjne ma wnętrze

W XXI wieku wśród wszystkich stylów malarskich jednym z najpopularniejszych stał się styl abstrakcyjny. Jest to sposób przedstawiania świata w dość niecodziennej formie. Jedni potrafią go zrozumieć a inni nie. Tak samo jest z miłością. Dlatego pary pochłonięte sobą przedstawione w tradycyjny sposób są tak atrakcyjnym tematem obrazów.

Spacer przy światłach latarnii

Styl abstrakcyjny pozwala na zastosowanie statek możliwości, od bardziej prawdziwych zobrazowań, do kompletnie niezgodnych z rzeczywistością. Istnieje również bardzo wiele obrazów które są połączeniem tych dwóch cech. W takim dziełem jest zestaw do malowania po numerach „Spacer przy światłach latarnii” od BrushMe. Obraz ten przedstawia parę ludzi, którzy przytulają się na deszczu. Mimo tego że nie jest to idealnie widoczne najprawdopodobniej mają na sobie grubsze ubrania. Ponad i głowami mężczyzna trzyma parasol. By nie zmoknąć musieli oni stanąć blisko siebie. Ich ubrania pokrywają różnokolorowe ciapki, przez co zdają się być częścią otoczenia. Wokół nich zamiast parkowych drzew znajdują się jedynie żółto, czerwono, niebiesko, zielono granatowe pacnięcia pędzla. Co kilka metrów rozmieszczone są świecące latarnie, które rozświetlają mokrą od deszczu aleję parkową. Obraz mimo iż jest na nim bardzo wiele kolorów wydaje się być spokojny. Deszczowy klimat kontrastuje z żółcieniami i czerwieniami, które nawiązują do gorącej miłości dwojga ludzi.

Dzieło takie jak to jest wyjątkowym obrazem, które mimo intensywnych barw wpasować się może najrozmaitsze style pomieszczeń. „Spacer przy światłach latarnii” to scena wyjęta rodem z filmów romantycznych, dlatego też świetnie sprawdzi się w sypialni dwojga zakochanych ludzi jak i w korytarzu człowieka z romantycznym temperamentem.

 

Ręka losu

Abstrakcja to nie zawsze równa się coś co dla jednego jest kotem a dla drugiego ptakiem. Czasem jest to proste przedstawienia czegoś, co każdy wie cóż to jest. Wtedy cała wyjątkowość abstrakcji okazuje się być samym widokiem. Tak właśnie dzieje się z obrazem „Ręka losu”. Ogólnie zachowany jest on w dość realistycznej formie. Dzieło przedstawia parę ludzi, którzy ubrani są w odświętne stroje. Ich ubrania przypominają te ślubne. 

Mężczyzna ubrany jest z garniturowe spodnie, białą koszulę, a na wierzch czarną kamizelkę. Lewą ręką trzyma swoją ukochaną za sprawą wskazuje drogę stronę nieba. Kobieta, która prowadzona jest przez swoją drugą połówkę ma na sobie białą, długą suknię przecinek z obszernym trenem. Ta ślubna ozdoba, na samym końcu zamienia się w stado lecących białych gołębi, która robią koło nad młodą parą. Cała ta scena odbywa się w dość nietypowym miejscu. Nie na szczycie góry, morskim klifie czy innym romantycznym miejscu, tylko na gigantycznej dłoni. Ma ona trzy palce złożone w pięść, zaś dwa – wskazujący i środkowy podniesione do góry. Dłoń układa się w międzynarodowy znak “wolność”. 

Symboliczne znaczenie tego obrazu może być takie, że miłość równa się wolność. Dlatego dzieło to namalowane przez parę zakochanych osób tuż po ślubie może być świetnym wyborem jako dekoracja do sypialni. Zaś dla samotnych romantyków zachętą do szukania miłości. 

 

Lot snów

Kolejnym dziełem, które ukazane w sposób realistyczny jest obraz “Lot snów”. Jest to zestaw do malowania po numerach od BrushMe, który przedstawia po raz kolejny dwoje ludzi. Siedzą oni na zboczu góry i patrzą przed siebie. Kobieta ma na sobie żółtą sukienkę oraz kapelusz w tym samym odcieniu. Mężczyzna, który siedzi po prawej stronie przytula ją w pasie. On zaś ubrany jest w ciemny strój a wokół szyi ma przewiązany fioletowy szal, który powiewa na wietrze, zmieniając się w niewiarygodnie długi, leciutki i delikatny materiał. Stworzy on serpentynowe kształty przecinając widok, który znajduje się na wprost pary. Szal pięknie komponuje się z pastelowymi odcieniami fioletu liści, które pokrywają drzewa w dolinie przed nimi. Ponad tym niesamowitym widokiem unoszą się setki balonów w odcieniach błękitno żółtych, tworząc widok zapierający dech w piersiach. Kolory balonów niesamowicie pasują od odcieni nieba. Cały ten obraz ukazuje leniwy, przyjemny widok, który wprawia w stan zadumania.

Dzieło takie jak to jest po prostu pięknym obrazem, który zawisnąć może w każdym miejscu, w każdym domu. 

Galaktyczny romans

“Galaktyczny romans” to obraz, który w wyjątkowy sposób, wyjść może poza granice naszych wyobraźni.  Dzieje się tak, ponieważ jest to jedyne takie dzieło, które ukazuje ludzi w kompletnie niemożliwym stanie. Para kochanków znajduje się w kosmosie, bez skafandrów dających tlen oraz ochronę. Wychodzą oni poza pociąg, który przemierza galaktykę. Mężczyzna ubrany w jasną koszulkę z krótkim rękawkiem o średnich, brązowych włosach oraz gęstej brodzie trzyma się jedną ręką poręczy, zaś drugą trzyma bezwładnie na dole. Opiera się o niego kobieta, o blond włosach oraz zwiewnym letnim ubraniu. Obydwoje wychodzą poza pędzący pojazd niebezpiecznie stojąc na jego krawędzi. Pociąg w kolorze ceglastym pędzi wprost go czegoś co przypomina czarną dziurę, lecz emanuje słonecznym blaskiem. Być może to inna galaktyka. Wokół tej niesamowitej sceny widzimy kosmos – spokojny, ciemny. Ozdobiony jest on białymi gwiazdkami, które oddalone są od siebie o setki milionów kilometrów, w przeciwieństwie do zakochanych. 

Dzieło to jest zarazem niesamowite, niepokojące, piękne i wyjątkowe. Może to być idealne zobrazowanie miłości dwojga młodych ludzi, bądź marzeń jednej romantycznej osoby. 


Miłość oczami malarza

Niesamowitym zagadnieniem malarskim są obrazy w abstrakcyjnym stylu, lecz zachowane w malarskiej naturze. Takim właśnie dziełem jest obraz “Miłość oczami malarza”, gdzie sam tytuł wskazuje na utrzymanie charakteru tworzenia ręcznego, a nie fotograficznego, czy poligraficznego.Obraz ten jest prostym zagadnieniem. Przedstawia bowiem dwoje ludzi, którzy oddają się miłosnym uniesieniom. Dzieło to należy do aktów, lecz jest to, mimo wszystko, jedynie delikatne nawiązanie do tego gatunku. 

Mężczyzna ukazuje widzom swoje muskularne plecy oraz prawi profil twarzy. Prawą ręka przyciąga on swoją drugą połówkę do siebie. Kobieta jest delikatna, prawie całkiem zasłonięta przez niego. Dostrzec można jedynie lewy bark oraz lewy niedokładny profil. Kobieta ma średniej długości falowane włosy, które najprawdopodobniej w rzeczywistości są brązowe. Nie jest to jednak pewne ponieważ, artysta swoją wizję kochanków ukazał w niebieskich barwach. Ich ciała, włosy oraz całe tło pokrywa królewski błękit. Jedyne kolory poza niebieskim to ceglasty brąz, bordowy, brudny różowy oraz jasny brzoskwiniowy. Odcienie te stanowią jedynie plamy, które pozwalają wybić się niektórym fragmentom. 

Akt jest pięknym obrazem, który powinien wisieć w sypialni, przypominając o głębokiej miłości do drugiej osoby.

 

Dzieła z kategorii “Zakochane pary” to dobry wybór dla każdego

W ofercie BrushMe znajduje się wiele dzieł, które idealnie wpasują się w gusta osób, które poszukują zajęcia na długie samotne wieczory, podczas których rozmarzają nad swoją miłosną historią, która być może niedługo nadejdzie. Takie namalowane dzieło może świetnie przyozdobić sypialnię, tworząc niesamowity romantyczny klimat w niej.

BrushMe oferuje również szeroką gamę dzieł, które idealnie nadadzą się na prezent dla drugiej połówki. Mogą również posłużyć jako świetne zajęcie podczas twórczego wspólnie spędzonego wieczoru. Po takiej wspólnej zabawie miłosne dzieło może zawisnąć i ozdobić przy tym ulubiony pokój pary. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij

BrushMe

Malowanie po numerach

Zamknij

Zaloguj

Zamknij

Koszyk (0)

Cart is empty Brak produktów w koszyku.

BrushMe

Malowanie po numerachCurrency