Kuchnia idealnym miejscem na galerię obrazów • BrushMe
PRACUJEMY PONIEDZIAŁEK / PIĄTEK OD 10:00 DO 18:00

Kuchnia idealnym miejscem na galerię obrazów

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu lub mieszkaniu – tak uważa wielu ludzi. Jest to miejsce, w którym chcąc, nie chcąc musimy spędzać czas. W kuchni gotujemy, tworzymy potrawy, desery, przygotowujemy napoje, herbaty, kawy. Wielu z nas w kuchni je śniadania, obiady, a nawet kolacje. Miejsce to przyciąga nawet gości, bo przecież któż jadąc do bliskich, nie zagościł w ich kuchni przy filiżance herbaty i kawałku ciasta? 

 

Z tych właśnie względów tak ważny jest wystrój tego miejsca. Kuchnia nie tylko powinna być czysta i świeża, ale również przytulna i piękna. Dlatego warto zadbać o dodatkowe atuty, które czasem odwrócą uwagę od sterty brudnych garów oraz umilą czas spędzony w tym pomieszczeniu. Do takich wyjątkowych atutów należą między innymi zestawy do malowania po numerach od BrushMe. 

 

Obrazy te można dobrać odpowiednio do klimatu kuchni lub dopasować do swoich upodobań. Dodatkowymi pozytywami płynącymi z wyboru zestawu do malowania jest to, że będzie on idealnym urozmaiceniem czasu spędzonego w kuchni. Niektórzy podczas oczekiwania na pieczące się ciasto wybierają rozwiązywanie krzyżówek. Ty możesz być wyjątkowy i wybrać zestaw od BrushMe, który oderwie Cię od obowiązków i wciągnie bez reszty. Jedyne o czym dobrze pamiętać podczas malowania jest ciasto, które będzie o wiele lepiej smakowało jeśli nie będzie zbyt długo w piekarniku 😉

 

Oferty dla wszystkich

W ofercie BrushMe znaleźć możesz wiele dzieł, które idealnie sprawdzą się w Twojej kuchni. Wśród zestawów do malowania są między innymi obrazy ukazujące liczne napoje, posiłki oraz wiele więcej. 

 

Świat ten dzieli się na wielbicieli kaw oraz miłośników herbat. Dlatego BrushMe przygotowało wiele zarówno herbacianych jak i kawowych zestawów, które świetnie dopasują się do charakteru kuchni oraz będą budzić w zależności od preferencji. 

 

BrushMe zadbało również o podjadki, którzy ubóstwiają słodycze. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy wiele obrazów ukazujących słodkie deserki i podwieczorki, a nawet śniadania. 

 

Są na tym świecie również ludzie, którzy ponad wszystko kochają naturę i kwiaty. Dla takich właśnie ludzi BrushMe przygotowało specjalnie zestawy z kwiatami w połączeniu z filiżankami kawy, herbaty oraz pysznościami. 

 

Poranna kawa czy herbata?

Nie ma to jak rozpocząć dzień z filiżanką pysznej świeżej kawy lub aromatycznej herbaty. Bo przecież nie ma nic lepszego niż wejść do kuchni, po której roznosi się woń parzonych herbacianych liści lub świeżo mielonych ziaren kawy. To jest cudowna chwila, gdy po przespanej nocy budzimy nasze ciała ciepłym napojem, który ogrzewa i przygotowuje nas na nadchodzący dzień. Może stać się ona jeszcze piękniejsza, jeśli nad kuchennym stołem zawiśnie obraz, który przedstawia ulubiony poranny sposób na pobudkę, w dodatku wykonany samodzielnie. Patrząc na takie dzieło o poranku od razu nabiera się wiary w siebie i jest się gotowym na wyzwania płynące z dalszej części dnia. 

 

Pogawędki przy herbatce 

Pierwszym dziełem, które idealnie przypisuje wszystkim zakochanym w herbaciano aromatycznych porankach jest obraz „Pogawędki przy herbatce”. Przedstawia ono dwie intensywnie czerwone filiżanki na czerwonych podstawach. Stoją one jedna za drugą. Ta, która znajduje się na dalszym planie jest już wypełniona pyszną, stygnącą herbatą i czeka na spróbowanie. Jest ona dość niewyraźnie przedstawiona podobnie jak cały drugi plan, który dzięki jasnym plamom kolorystycznym rozjaśnia dzieło.  Filiżanka bliżej nas wciąż jest napełniana z czerwonego dzbanuszka, który prawdopodobnie jest częścią tego zestawu skazanego na obrazie. Na podstawku pod herbatą bliżej nas, ułożony został drobny fioletowy kwiatuszek, który kontrastuje z wszechobecną czerwienią. Jest to akcent, który ciekawie wpływa na całe dzieło i jest symbolem wyjątkowości.

Dzieło to świetnie dopasuje się do kuchni zarówno w nowoczesnym jak i w starszym stylu. Świetnie komponować będzie się z czerwonymi akcentami w kuchni – blatem, rączkami szafek czy czerwonym fragmentem ściany. Idealnie sprawdzi się również w kolorowych kuchniach jako niecodzienny akcent. „Pogawędki przy herbatce” to również idealny wybór do czarnych oraz białych pomieszczeń, ponieważ rozweseli je i doda wyjątkowości. 

 

Natchnienie chwilą

„Natchnienie chwilą” to idealne dzieło dla wszystkich niezależnie od preferencji kawowo herbacianych. Dzięki temu że nie jest ukazany sam napój świetnie sprawdzi się u obydwu miłośników. Szczególnie jeśli osoba ta jest wrażliwa oraz ma duszę poety. Dzieło to ukazuje niesamowity widok na ogromne masywy górskie. Nad nimi rozciąga się niebo o niesamowitych kolorach. Granaty przechodzące w fiolety, róże, błękity, aż po brzoskwiniowe odcienie w miejscach, gdzie jeszcze przed chwilą świeciło, teraz zachodzące już za horyzont, słońce. Cały ten niesamowity widok rozpościera się z perspektywy osoby siedzącej na tarasie swojego górskiego domu. Na stole znajdującym się na nim ułożony jest zamknięty zeszyt, na którym ustawiona została filiżanka w jasnym beżowym odcieniu. Znajduje się w niej gorący napój, który paruje rozsiewając po okolicy aromat herbaty lub kawy. 

Obraz ten jest świetnym dziełem do powieszenia w kuchni osoby z romantyczną naturą lub z problemami z porannym roztrzepaniem. Jest tak, ponieważ w momencie, gdy rano osoba ta zaparzy swój ulubiony napój i usiądzie przy stole. Spojrzy ona ja ” Natchnienie chwilą” wykonane przez siebie i poczuje się jakby to ona patrzyła na te góry z perspektywy własnego domku na jednym ze szczytów. Pozytywne nastawienie na cały dzień gwarantowane. 

 

Świeżo mielona kawa

Tym razem obraz „Świeżo mielona kawa” to dzieło, które niesamowicie zachwyci każdego miłośnika kawowych naparów. Patrząc na to dzieło już czuć cudowny zapach oraz przepyszny smak kawy. Obraz przedstawia filiżankę w kolorze królewskiego błękitu, która znajduje się po lewej stronie. Stoi ona na podstawku. W centralnej części znajduje się drewniany, stary młynek do kawy, wokół którego porozrzucane są aromatyczne ziarenka. To on stanowi największą atrakcją tego obrazu. Po prawej stronie stoją dwa jutowe worki, które zapewne wypełnione są dwoma różnymi rodzajami kawy. Przed nimi leży pół drewniana, pół metalowa łyżka, która stanowi miarkę. Wszystkie te rzeczy leżą na białym drewnianym stole który posiada delikatnie błękitne przetarcia. Ściana która stworzy tło jest niesamowita. Malowniczym przejściem kolorystycznym przechodzi od granatu na krawędziach po królewski błękit w centrum. 

„Świeżo mielona kawa” to dzieło, które idealnie wpasuje się w klimat kuchni z drewnianymi akcentami. Szczególnie atrakcyjnie będzie wyglądał ten obraz w pomieszczeniu, z przeważającym ciemnym kolorem – granatowym lub czarnym. 

 

Kawa cynamonowa

Jedni są zwolennikami aromatycznych czarnych kaw bez dodatków, inni zaś preferują wyjątkowe smaki. Jednym z bardziej popularnych wyborów, wśród przypraw dodawanych do tego napoju, jest cynamon. Osoby na diecie szczególnie uwielbiają to połączenie. Nic dziwnego, niesamowity aromat i genialny smak zachęca do spróbowania. Dla takich właśnie wielbicieli smakowych kaw powstał zestaw do malowania po numerach “Kawa cynamonowa”.

Obraz ten przedstawia śnieżnobiałą filiżankę wypełnioną czarnym napojem, którego woń roznosi się po pomieszczeniu razem z gorącą parą. Na podstawku obok kubeczka leżą dwie laski cynamonu. Cudownie komponują się one z bielą zastawy. Wszystko to leży na ciemnym stole, na który wysypały się dość jasne ziarna kawy. Za serwetkę pod filiżankę posłużył kawałek jutowego, plecionego materiału, który nadaje bardziej surowego klimatu.

Całe dzieło, dzięki utrzymaniu się w czarno brązowych barwach nadaje się do zarówno do jasnych jak i ciemnych pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się umieścić ten obraz w ciemniejszej kuchni to świetnie się on skomponuje i delikatnie rozjaśni ją bielą filiżanki. Natomiast, jeśli zdecydujemy się na dzieło to w jasnym pomieszczeniu, skontrastuje on je i stworzy niesamowity klimat, rodem z kawiarni. 

 

Konwalie na Dzień dobry

Któż na tym świecie nie kocha gdy się o niego dba. Dzieło “Konwalie na Dzień dobry” to idealny obraz, który można podarować swojej ukochanej osobie. Ten zestaw do malowania jest niezwykłym wyborem, ponieważ dzięki chłodnym, błękitnym odcieniom w tle, orzeźwia on i napełnia świeżą energią na cały dzień. Pierwszy plan który najbardziej przykuwa uwagę, jeszcze bardziej zachęca do działania. Filiżanka kawy, która swoim kolorem idealnie pasuje do stołu, na którym leży wypełniona jest kawą z dodatkiem mleka, na której powierzchni powstała beżowo brązowa pianka. Stoi ona na karteczce z napisem “Good morning!” co oznacza “dzień dobry”. Widząc każdego ranka taki przyjazny napis od razu lepiej jest rozpoczynać dzień. Dodatkowym świeżym akcentem jest dość pokaźny bukiet konwalii po prawej stronie, który dzięki swojej delikatności tworzy delikatnie romantyczny klimat.

Dzieło to z pewnością rozweseli drugą połówkę każdego poranka. Gdy usiądzie ona z filiżanką kawy i spojrzy na to cudo, to od razu jej dzień stanie się lepszy. A to wszystko za sprawą cudownych, świeżych kolorów, które zachęcają do życia oraz miłemu liścikowi na kartce, który kojarzyć się będzie z ukochaną osobą.

Kawa lawendowa

“Kawa lawendowa”, która znajduje się wśród zestawów do malowania po numerach jest idealnym dziełem dla wszystkich miłośników kaw z dodatkiem mleka. W szczególności tych, którzy oprócz aromatycznego zapachu napoju kochają również woń lawendowych kwiatów. Obraz ten jest wyjątkowo prostym ukazaniem – idealnym dla wszystkich minimalistów. Lecz ma on swoją nutkę wyjątkowości oraz niedopowiedzenia.

Dzieło to przedstawia w prawym dolnym rogu filiżankę w białym porcelanowym odcieniu. Jest ona wypełniona po brzegi mleczną kawą, na której wierzchu namalowany został mlekiem kształt, który przypominać może lawendowy kwiat. Ozdobione mieniącą się farbą brzegi filiżanki pięknie komponują się z błyszczącą małą łyżeczką , która znajduje się po lewej stronie podstawka. W lewym górnym rogu znajdują się kwiaty, ukazane w dość niecodzienny sposób. Zdają się być wysuszone lecz ich kolor jest intensywny. Mocniejsze fiolety przypominają kolor lawendy, ale kwiaty najprawdopodobniej nawiązują do innego gatunku. Jaśniejsze odcieniem rośliny przypominają gipsówkę. Cały ten obraz pięknie komponuje się z brzoskwiniowym tłem, na którym umieszczone zostały kwiaty oraz filiżanka kawy.

 

Dzieło takie jak to świetnie będzie pasować do kuchni z fioletowymi dodatkami.  Lecz równie dobrze sprawdzi się ono w stonowanym jasnym pomieszczeniu. “Kawa lawendowa” powieszona w widocznym miejscu będzie dawała ukojenie wzrokowi, podczas skupienia na wykonywaniu codziennych obowiązków. 

Filiżanka kawy

Nie wszyscy piją z rana kawę, by się rozbudzić. Dla niektórych napój ten to forma relaksu i zapomnienia o istniejącym świecie oraz obowiązkach. Zestaw do malowania po numerach “Filiżanka kawy” od BrushMe, to dzieło stworzone dla takich właśnie ludzi. Obraz ten przedstawia dość nietypową filiżankę, ponieważ jest ona przezroczysta, a ucho ma stworzone z metalowego drutu. Wewnątrz niej znajduje się czarne espresso z dodatkiem spienionego mleka. Na wierzchu pianki widnieje fikuśny napis “Coffee”, który najprawdopodobniej namalowany został specjalnym sosem. Pod filiżanką znajduje się niewielki szklany podstawek tworzący razem z kubeczkiem piękny komplet. Leży na nim metalowa łyżeczka, która możliwe że również jest częścią zastawy.

Sceneria wokół to drewniany, ciemno brązowy stół, na którym mimo zamazania dokładnie widać wielkie słoje. Najdalej od nas znajduje się książka, której strony ze starości już pożółkły. Widok taki jak ten idealny jest dla osób, które od rana potrzebują relaksu. “Filiżanka kawy” zawieszona nad stołem cudownie wpłynie na człowieka niezależnie od pory dnia. Dzieło pięknie komponować się będzie z kuchnią w romantycznym stylu, szczególnie utrzymana w jasnych kolorach, ponieważ stanowić wtedy będzie przyjemny kontrast.

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia

Oprócz ludzi uwielbiających rozpoczynanie dnia od filiżanki kawy lub herbaty, na świecie jest mnóstwo osób, które bez śniadania nie rozpoczną dalszej części dnia. W ofercie BrushMe znaleźć można sporą ilość zestawów do malowania w tej tematyce, które można pomalować, a następnie przyozdobić nim kuchnię. Są to cudowne słodkie śniadania z dodatkiem kawy lub herbaty, jak również bez. Dla wielbicieli śniadań na słono, również znajdzie się coś odpowiedniego. 

 

Śniadanie na słodko

Naleśniki to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na śniadanie. Ich prostota w połączeniu z setkami możliwości serwowania, sprawia, że nie ma lepszego i bardziej pożywnego sposobu na pierwszy posiłek w ciągu dnia. Z myślą o wszystkich miłośnikach słodkiej wersji tego dania powstał zestaw do malowania po numerach “Śniadanie na słodko”. Dzieło to przedstawia, tak jak tytuł mówi, naleśniki. Leżąc jeden na drugim tworzą piramidkę. Na ich szczycie znajdują się borówki, o granatowym odcieni, które spadają na te ułożone po prawej stronie. Wszystkie zatopione są w złocistym sosie klonowym, który skapuje z wierzchu naleśnikowej piramidki wprost do “klonowego jeziora”. Po lewej stronie naleśników znajduje się srebrny widelec, na którym również znajduje się jedna borówka. Całe to pyszne śniadanie znajduje się na śnieżnobiałym talerzu, który ledwo odróżnia się od otoczenia.

Obraz ten świetnie wpasuje się w każde wnętrze. Dzięki uniwersalnym kolorom użytych na nim stworzy idealną kompozycję szczególnie z kuchnią w białym, brązowym, niebieskim oraz żółtym kolorze. Być może swoją obecnością w jadalni zachęci niejadków do spożycia posiłku.

 

Romantyczny początek dnia

Najpiękniejszy poranek jaki można sobie wyobrazić to ten z ukochaną osobą, w dzień, w który nikomu nigdzie się nie śpieszy. Do takich poranków należą te podczas wspólnych wycieczek. “Romantyczny początek dnia” to zestaw do malowania z oferty BrushMe, który pozwala rozmarzyć się o takich chwilach. Na obrazie biały obrus przykrywa stół. Leży na nim śnieżnobiała zastawa, na której podane zostało śniadanie.

Na dużym talerzu ułożone zostały francuskie bułeczki, w miseczkach znajdują się owocowe sałatki, a do tego podana jest czarna kawa, do której można dodać mleko. Na stole znajduje się również bukiet białych róż. Stanowi on ozdobę ale przypomina także o miłości osoby, która podarowała go. Cała ta scena rozgrywa się na balkonie lub dachu jednego z Paryskich budynków, z którego widok rozlega się na całą stolicę. Na najdalszym planie widać Wieżę Eiffla, która pięknie prezentuje się tworząc romantyczny klimat. Między miejscem, w którym para wspólnie spędza poranek, a symbolem Paryża znajdują się budynki, wszystkie utrzymane w tej samej beżowej kolorystyce. Nad Francuską stolicą zebrały się deszczowe chmury, lecz nie wpływają one na romantyczny poranek pary.

Dzieło takie jak to świetnie będzie wyglądało w kuchni w stylu romantycznym, bądź romantyczki. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów rozjaśni kuchnię z dodatkami szarości, oraz urozmaici te jaśniejsze.

 

Śniadanie we francuskim stylu

Śniadania na słodko często kojarzyć się mogą z kuchnią krajów Europy zachodniej. Nic dziwnego, państwa te słyną z wyjątkowych słodyczy, które nadają się na pierwszy posiłek w ciągu dnia. W szczególności należą do nich croissanty, które można jeść na najróżniejsze sposoby. “Śniadanie we francuskim stylu” to idealnie ukazany pierwszy posiłek dnia z użyciem tego zachodnio europejskiego pieczywa.

Obraz przedstawia trzy croissanty, jeden najbliżej – leżący na stole oraz dwa na ściereczce rozłożonej na tacce. Są one zarumienione i wyglądają bardzo chrupiąco. Po lewej stronie, na dole znajduje się konfitura, która umieszczona została w białej malutkiej miseczce. Truskawkowy dżem okala metalową łyżeczkę. Na dalszym planie znajduje się biała filiżanka, która wypełniona jest kawą bądź bardzo mocną herbatą. Za nią widzimy ledwo odróżniającą się od stołu drewnianą deskę do krojenia, na której znajdują się trzy truskawki. Jeden z owoców zamoczony został w mlecznej czekoladzie, dlatego pokrywa go teraz brązowa warstwa słodyczy. Całe to pyszne śniadanie znajduje się na brązowym drewnianym stole, być może ogrodowym.

Dzieło to jest świetnym obrazem do powieszenia w kuchni z drewnianymi meblami, lecz również do takiej z białymi czy na przykład czerwonymi. Każdy poranek spędzony na spożywaniu posiłku oraz przyglądaniu się “Śniadaniu we francuskim stylu” będzie dobrym porankiem, który rozbudzi marzenia oraz zachęci do ich spełniania. 

 

Podwieczorek z Gryffindorem

Kolejny zestaw do malowania jest wyjątkowym zestawem. Jest tak, ponieważ tworzy on ciekawe połączenie oraz nawiązuje do czegoś magicznego. “Podwieczorek z Gryffindorem” to dzieło, które wbrew nazwie stanowić może idealne przedstawienie śniadania na słono. Ponieważ, dlaczego tylko na podwieczorek mogłoby się jeść zarumienione tosty? Jest to przecież równie pożywne śniadanie. Na białym talerzu, który znajduje się w górnej lewej części obrazu znajdują się dwie kanapki, których boków wystają warzywa. Grzanki przykrywają je od góry, o smakowitych zarumienionych śladach opiekacza. W prawej dolnej części znajduje się spory kubek wypełniony do połowy kawą, który ułożony jest na podstawku.

Obraz ten szczególnie przypadnie do gustu wszystkim fanom Harrego Pottera. Dzięki rozłożonemu szalikowi w bordowo złotych barwach każdy, nawet nie wielbiciel tej serii, rozpozna to nawiązanie. Swoją drogą szal ten świetnie komponuje się złotym odcieniem z kocem, na którym leży. Dodatkowym atutem tego obrazu, które wpływa na jeszcze większe uwielbienie tych, którzy od małego marzą o Hogwarcie, jest fakt że na talerzu obok przypieczonych tostów znajduje się koperta. Lecz nie jest to przypadkowy list. Jest to zaproszenie do szkoły magii, o której setki tysięcy osób marzy od wielu lat. Szczęśliwiec najprawdopodobniej po raz ostatni je swój posiłek w zwyczajnej formie. Dodatkowego klimatu dodaje świeczka, która jest w samym centrum. Jest ona urokliwa mimo, że nie jest zapalona.

Dzieło to utrzymane jest w ciepłych barwach, dlatego będzie ono stanowiło świetny dodatek zarówno do jaśniejszej, ciemniejszej, jak i mniej lub bardziej kolorowej kuchni. Cudowną rzeczą jest to, że obraz ten jest wyjątkowy i powieszony w jadalni Gryfonu będzie pozytywnie nastrajał tą osobę. 

 

Pełnia granatu

Odbiegając od słonych i słodkich śniadań, warto pomyśleć również o czymś zdrowszym. Być może dobrą decyzją byłoby przygotowanie dodatku w postaci na przykład owocu granatu. Jest to dość specyficzna roślina, której smak ciężki jest do jednoznacznego określenia. Owoc ten nie każdemu może przypasować smakiem, lecz przyznać trzeba, że jego wygląd jest niesamowity i przyciąga uwagę. “Pełnia granatu” to zestaw do malowania po numerach od BrushMe, który ukazuje właśnie ten niezwykły owoc.

 

 

 

 

 

 

Na czarnym talerzu ułożone zostały trzy intensywnie czerwone granaty. Dwa z nich leżą na dalszym planie i są w całości, zaś ten najbliżej został już przekrojony na pół. Jego wnętrze jest soczyste. Wśród białych błonek gęsto rozmieszczone są czerwone małe jagódki. Posypały się one na czarny blat stołu, mocno wyróżniając się od niego. Między owocami ustawione zostały malutkie kępki mięty, które urozmaicają obraz, dodatkowo dopełniając słodko cierpką woń nutą orzeźwienia. W tle za granatami widać czarną ścianę, która wybija czerwień owoców jeszcze bardziej do przodu.

Dzieło takie jak to świetnie nada się do kuchni z ciemnym wystrojem, w szczególności z czarnymi szafkami oraz blatem, bądź z dodatkami intensywnej czerwieni. Obraz ten wisząc w pomieszczeniu w którym się gotuje, przypominać będzie również o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz, że dodatki w postaci owoców i warzyw powinny często gościć na talerzach. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij

BrushMe

Malowanie po numerach

Zamknij

Zaloguj

Zamknij

Koszyk (0)

Cart is empty Brak produktów w koszyku.

BrushMe

Malowanie po numerach